Top

O NAS


SOCZEWKA NEWS

Pierwsze wzmianki 
o grupie H31 pojawiły się w roku 2006. Wtedy to jeszcze nikt nie wiedział kim właściwie są.
W środowisku offroadowym mówiło się, że pojawiły się ciekawe, nietypowe zdjęcia pod którymi podpisuje się H31.pl. Nie minęło pół roku jak stali się popularni, no w każdym bądź razie wśród terenowej braci. 
Z miesiąca na miesiąc ich zdjęcia wzbudzały coraz większe zainteresowanie. Na pytanie kim są ludzie H31, niewiele osób potrafiło odpowiedzieć. Wiadomo było, że jest ich kilkoro i, że znakiem rozponawczym są pomarańczowe koszulki. Zaczęło się więc szukanie na imprezach tzw. “orange people”. Nie było to łatwe, gdyż sprawiali wrażenie, że pojawiają się i znikają.

Wkrótce cała prawda o tajemniczej grupie H31 miała wyjść na jaw.


ORANGE PEOPLE

Wraz z pojawieniem się strony internetowej H31.pl wszyscy mogli dowiedzieć się kim są pomarańczowi ludzie.
Są fotografami i dziennikarzami. Są także ludźmi kreatywnymi, którzy rozwijają się na polu reklamy. Lubią nowe wyzwania i ciężką pracę. Łączą pasję fotograficzną z zamiłowaniem do terenowych sportów motorowych i muzyki. Prywatnie są osobami z którymi jak to mówią “można konie kraść”. Są skromni, przyjacielscy, z poczuciem humoru
i trochę szaleni. Orange people H31 to:

RG_H31 – założyciel i pomysłodawca grupy, fotograf, grafik, operator DTP

Małgorzata Patrzykąt – dziennikarz, fotograf, copywriter i grafik. Szef grupy kreatywnej HEKSA31

Igor Kohutnicki (2006-2010) – fotograf, licencjonowany kierowca rajdowy


JESTEŚMY W TERENIE

Fotografia sportowa daje wiele możliwości i emocji. Fotografia rajdów motorowych znacznie podnosi poziom adrenaliny. Tu nie ma czasu na powtórkę, liczy się dana chwila i ułamki sekund. Przy rajdach terenowych dochodzi jeszcze jeden element – walka człowieka z maszyną i jakże nieposkromioną naturą. W czasie swojej dotychczasowej działalności grupa H31 pokazała wiele rajdowych reportaży. Ich zdjęcia oddają nie tylko specyfikę rajdu, lecz także naturę człowieka. Wśród reportaży nominowanych przez offroadową brać do miana najlepszych znalazły się:

Mistrzoswta Polski Samochodów Terenowych
Rajd Drezno-Wrocław (największy maraton off-roadowy na starym kontynencie)
Rajd MUTT (kultowa, impreza z ponad 10-letnią tradycją)
Mercedes Truck Rally – szybkościowa impreza terenowa z dużymi tradycjami
Terenowa Integracja dla Choinki (ogólnopolska impreza charytatywna)
Erg Oriental (pustynny wyścig)
The Great Escape Rally
oraz wiele imprez amatorskich


RALLY TRIBUNE

Publikacje rajdowe grupy H31 są ciekawą i niepowtarzalną formą przekazu. Każdy materiał ma własą, spójną
z evenetem oprawę graficzną. Dzięki temu ich czasami nietypowe reportaże są czytane z zapartym tchem. Do tej pory swoje materiały publikowali na stronie H31.pl i w Magazynie Off-Road PL. Ich zdjęcia znalazły się także w oficjalnym Pressbooku rajdu Drezno-Wrocław. W styczniu 2010 wydali swój pierwszy internetowy magazyn rajdowy MAG31.


PRZYSTANEK Z ORKIESTRĄ

Współpraca z Jurkiem Owsiakiem bo mowa tu o PRZYSTANKU WOODSTOCK i WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY zaczęła się od offroadu. Brzmi może trochę dziwnie, ale to prawda. Grupa H31 tak zafascynowala Jurka swoimi zdjęciami rajdowymi, że zaprosił ich do współpracy przy własnych projektach.
Pozwolił im na bardzo wiele. Wolno im było fotografować imprezy według własnego uznania. Jurek wiedział,
iż tylko w ten sposób osiągnie swój cel, czyli pełny emocji reportaż z imprez.

Oba te eventy zrzeszają gromną liczbę widzów i dobroczyńców. Do oddania atmosfery jaka tam panuje potrzeba było pełnego poświęcenia się tematowi. To H31 nie tylko potrafi, ale wykonuje nad wyraz dobrze. Przystanek Woodstock był dla nich czymś nowym, ale bardzo szybko odnaleźli się w rozśpiewanym, roztańczonym tłumie oraz wśród wykonawców. Efektem ich pracy jest galeria licząca ponad 2 tysiące zdjęć. Jak sami mówią: liczy się pasja oraz zaangażowanie.


MIGAWKA

Pasja fotograficzna członków grupy to nie tylko świat sportu i muzyki. Równie dobrze czują się fotografując dziką przyrodę, krajobrazy czy portrety.